Ogrzewanie podłogowe – czy warto?

  Ogrzewanie podłogowe – czy warto?

  Gdy zdecydujemy się na wybudowanie nowego domu, naszą głowę atakują poważne dylematy. Jednym z nich może być ewentualna instalacja ogrzewania podłogowego. Wielu z nas marzy o tym, żeby odczuwać przyjemne ciepło od podłogi.

  Wady i zalety ogrzewania podłogowego

  Wyróżniamy dwa najpopularniejsze typy takiego odgrzewania – elektryczne i wodne. To pierwsze jest zdecydowanie na pierwszym miejscu, ze względu na łatwość montaż, chociaż typ wodny jest zdecydowanie tańszy i polecamy go szczególnie tym, którzy chcą inwestować w przyszłość.

  Wśród zalet ogrzewania podłogowego, portal jakbudowac.pl wymienia na pierwszym miejscu estetykę. Jego elementy nie są widoczne i nie będą zajmować nam cennego miejsca w kuchni, łazience czy salonie.

  Na drugim miejscu będzie korzystny wpływ na nasze zdrowie. Temperatura przy podłożu, nie angażująca w tak duży sposób głowy będzie lepiej wpływać na nasze samopoczucie.

  Podstawową wadą jest natychmiast ewentualne usuwanie awarii. W takim przypadku niezbędnym będzie zerwanie posadzki. Ciężko nam będzie również regulować ciepło, gdyż proces zmiany temperatury trwa względnie długo. Koszty instalacji także nie są małe.

  Jak widać na załączonym obrazku, takie rozwiązanie cechuje się zarówno wadami i zaletami, a ich ilość jest bardzo podobna. Zatem nie będziemy sugerować konkretnego rozwiązania, a ponownie zostawiamy to do indywidualnej decyzji.

  Komentarze są wyłączone.

  Strona używa plików cookies
  Ok